Optometrie UPB

Stimate doamne și stimați domni

Suntem bucuroși să vă invităm să participați la ”ZIUA OPTOMETRISTULUI” care se va desfășura în data de 15 iulie 2022,  la  Universitatea „POLITEHNICA” din București, Facultatea de Inginerie Mecanică și Mecatronică, Centrul de Cercetare-dezvoltare pentru Mecatronică din Departamentul de Mecatronică și Mecanică de Precizie.

Întâlnirea își propune să reunească într-un prim eveniment, specialiști din domeniu, din țară și străinătate în vederea elaborării unei strategii de consolidare a profesiei de inginer optometrist și a optometriei, alături de surorile ei optomecatronică și optică.

Deși mai nou aparută în rândul știintelor inginerești aplicate, optometria – are deja o puternică dezvoltare și la fel de mare căutare pe piața muncii. O confirmare a potențialului creator promovat de tehnologia optică o reprezintă frecvența cu care apar pe piață noi și performanțe produse sub eticheta de produse inteligente.

Coorganizatorii acestui eveniment vor fi firme, asociații, cabinete, ateliere din domeniu optometriei și opticii.

Va rugăm să faceți preînscrierea pentru acest eveniment până pe data de 15 mai 2022  (formular atașat aici).